Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/47)

Çorlu Gazetesinin 22 Temmuz 2017 tarihli nüshasında yayımlanan "TESKİ’nin önlemi öldürüyordu" başlıklı haberinde; Çorlu’da bir otomobilin iki araç tarafından sıkıştırılması sonucu emniyet şeridinde bulunan beton bariyerlere çarptığı ve araç sürücüsünün ölümden döndüğünden bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Her gün binlerce aracın geçtiği Çorlu İlçesi Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde trafikte seyreden iki aracın sıkıştırması sonucu, başka bir araç emniyet şeridinde bulunan beton bariyerlere çarparak trafik kazası yapmıştır. Kazanın yaşandığı bölgede yapılan çalışmalar Devlet Su İşleri(DSİ) tarafından yürütülmektedir. Çalışmanın doğrudan TESKİ ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Nitekim açık bırakılan söz konusu kısım DSİ ve parsel sahibi arasında dava konusu olmuştur. Olayda TESKİ’nin bir sorumluluğu bulunmamasına rağmen TESKİ ve DSİ teknik ekipleri tarafından yaşanan trafik kazası bölgesinde inceleme yapılmıştır. Yapılan inceleme sonucunda açık kalan bu bölgenin tehlike arz etmesi sebebiyle acilen kapatılmasına karar verilmiştir. Derhal dolgu çalışmaları başlatılarak, şu anda neredeyse büyük bir kısmı bitmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 662     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.375
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası