Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/42)

Habertrak Gazetesinin 4 Ağustos 2017 tarihli nüshasında ve internet gazetesinde yayımlanan “GÜZELİM SAHİLİ BÖYLE MAHVETTİLER” başlıklı haberinde; Süleymanpaşa Barbaros Mahallesi plajının altyapı ve hafriyat çalışmalarından çıkan molozlarla kirletildiği ve mahallelilerin molozlar arasında denize girmek zorunda kaldıklarından bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberde bahsedilen plajdaki moloz ve malzemeler, yakın zaman önce yoğun bir şekilde yağan yağmur sonucu plaja birikmiştir. Yoğun yağış esnasında Barbaros mahallesinin yüksek kesimlerinde bulunan, altyapı çalışmaları sonrası yola serilen malzeme, eğimin de etkisiyle sürüklenerek plaja kadar ulaşmıştır. Ayrıca plajda altyapı çalışmalarına ait olmayan, diğer vatandaşlar tarafından döküldüğü tahmin edilen başka inşaat atıkları da tespit edilmiştir. Yağış sonucu plaja biriken ve diğer inşaat atıkları da dâhil olmak üzere plaj çevresinde bulunan tüm inşaat atıkları, TESKİ Barbaros Kanalizasyon İnşaatı yüklenici firması olan GÜLSAN ALTYAPI TEMİZLİK İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ./NAS ALTYAPI VE ÜSTYAPI İNŞ. YAPI MALZ. TEMİZLİK. HİZ. SAN. TİC. LT. ŞTİ ADİ ORTAKLIĞI görevlileri tarafından temizlenmiştir.

Şu an itibari ile plaj ve çevresinde altyapı çalışmalarından kaynaklanan herhangi bir atık bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 628     Dün : 1,353    Toplam : 2.444.175
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası