Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/41)

Habertrak Gazetesinin 7 Ağustos 2017 tarihli nüshasında ve internet gazetesinde yayımlanan “İsyan ettiren görüntü” başlıklı haberinde; Marmaraereğlisi Yeniçiftlik Mahallesinde lağım sularının gelişigüzel denize bırakıldığı ve buradan denize giren vatandaşların duruma isyan ettiğinden bahsedilmiştir. Haberlerde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberde bahsedilen bölge; Yeniçiftlik Mahallesi Öğretmenevleri Sitesi ile Ozan Sitesi’nin arasında ve yağmur suyu menfezinin bulunduğu alandır. 2016 yılında TESKİ tarafından Malkara Sitesi ile Shell benzin istasyonu arasına yeni kanalizasyon hattı döşenmiştir. Ayrıca TESKİ Marmaraereğlisi İlçe Müdürlüğü tarafından bölgede bulunan sitelerin yeni yapılan kanalizasyon sistemine bağlanmaları için parsel bacalarının imalatı tamamlanmıştır.

Ancak bazı siteler TESKİ tarafından yapılan yeni kanalizasyon hattına bağlantılarını yapmamış olup, işlevini yitirmiş olan eski kanalizasyon hattını kullanmaktadırlar. Bu sebepten ve yaz döneminden kaynaklı yoğunluk nedeniyle bölgedeki eski hat bacasında kısa süreli taşma yaşanarak, yağmur suyu menfezine atıksu karışmıştır.

Taşma yaşanan bölgede bulunan atıksu terfi merkezlerindeki pompalar yenilenmiş olup, taşma sorunu ortadan kaldırılmıştır. Sorunun tekrar yaşanmaması amacıyla, TESKİ Marmaraereğlisi İlçe Müdürlüğü bölgede bulunan sitelere kanalizasyon hatlarını yeni hatta bağlamaları için tebligat yapmıştır. Buna rağmen bazı sitelerin hala yeni hatta bağlantılarını yapmadıkları tespit edilmiştir. Bölgede bulunan siteler tarafından yeni kanalizasyon hattına bağlantıların gerçekleşmesi durumunda söz konusu sorunun tekrarlanmasının önüne geçilmiş olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 636     Dün : 1,353    Toplam : 2.444.183
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası