Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/34)

Trakya Demokrat Gazetesinin 21 Haziran 2017 tarihli nüshasında yayımlanan, “BUNLAR İŞ YAPMIYOR, SAĞLAM YOL VE KALDIRIMLARI BOZUYOR” başlıklı haberinde; TESKİ’nin yüklenici firmasının yolları defalarca kazdığı ama düzeltmediği, kilit taşları da yolda bıraktığından bahsedilmektedir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Genel Müdürlüğümüzce ihale edilen “Süleymanpaşa İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme suyu İnşaatı” işi kapsamında Yüklenici Gurbetoğlu İnşaat San. ve Tic. A.Ş firması tarafından haberde bahsedilen Tepe Değirmenler Caddesinde ve buna bağlanan sokaklarda içme suyu şebeke imalatı yapılmıştır.

Haberde bahsedilen “TESKİ’nin Yüklenici Firmasının yollarını defalarca kazdığını ama tekrar düzeltilmediği” vatandaşlar tarafından ifade edilmiştir. Tepe Değirmenler Caddesi altyapı (içme suyu hattı, telefon, fiberoptik hatlar, doğalgaz, elektrik ) yoğunluğu sebebiyle şebeke imalatının en zor yapıldığı caddelerden biri olup, bu hatta su verilerek test yapıldığında 2 noktada arıza çıkması nedeniyle kazılar yapılmış ve hattın sorunsuz çalışmasının akabinde abone bağlantıları için kazılar yapılarak ev bağlantıları yapılmıştır.

Ayrıca şikayetçi olunan kilit taşlar ise sözleşmesi gereği Belediyesince alınmak üzere cadde kenarına dizilmektedir. Tepe Değirmenler Caddesi ve buna bağlı sokaklarda abone bağlantılarının tamamlanması ile birlikte cadde Süleymanpaşa Belediyesine teslim edilmiş olup, Tepe Değirmenler Caddesi asfalt çalışması programına alınarak, hazırlık çalışmalarına başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 667     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.380
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası