Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/33)

Tekirdağ Şafak Gazetesinin 08 Haziran 2017 tarihli nüshasında yayımlanan, “MAHKEME “DUR” DEDİ” başlıklı haberinde çalışanların sendikal tercihlerini yönlendirmek amacıyla yapılan “Dayanışma Aidatı” kesintisinin yasal olmadığı, bu yönde Tüm Yerel Sen Tekirdağ Şubesi tarafından açılan davanın kazanılarak yapılan kesintilerin faiziyle geri iade edileceğinden bahsedilmektedir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Genel Müdürlüğümüz ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel Sen) arasında imzalanan 01 Ocak 2016 – 31 Aralık 2017 tarih aralıklarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesinin 5 inci Maddesi B) YARARLANMA KISMININ a),c), d) ve e) bentlerinde dayanışma aidatının kesileceği belirtildiğinden çalışanlarımızdan bu doğrultuda kesinti yapılmaktadır.

Konu bazı çalışanlarımız tarafından yargıya taşınmış olup bunun üzerine verilen mahkeme kararına da idaremizce gerekli itirazlarda bulunulmuştur. Bu konudaki işlemler adli mercilerin vereceği nihai karar doğrultusunda yürütülecektir. Genel Müdürlüğümüzce mevzuata aykırı bir işlem uygulanmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 392     Dün : 1,280    Toplam : 2.267.571
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası