Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/32)

Habertrak Gazetesinin 13.06.2017 tarihli nüshasında ve internet gazetesinde yayımlanan “Asansör yoksa fatura da yok” başlıklı haberinde; 100.Yıl Mahallesi Mumcu Çeşme Caddesi No: 54 adresinde bulunan 5 katlı bir apartmanın su sayaçlarının, asansör olmadığı için TESKİ görevlileri tarafından okunmadığı, tüm dairelerin fatura tutarlarının 0 TL kesildiği ve sonrasında birkaç aylık toplu fatura yansıtılabileceği, bu durumdan da apartman sakinlerinin bütçe olarak olumsuz etkileneceğinden bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Bahse konu adresteki apartmanda bulunan abonelerin su sayaçları her ay düzenli olarak okunmaktadır. Ancak apartman giriş kapılarının açık olmaması gibi durumlarda apartman daire zillerine birer kez basılmaktadır. Zillere basıldığı halde giriş kapıları açılmadığında, apartman girişlerine TESKİ Tarifeler Yönetmeliğine göre “Abone Okusun” bildirimi bırakılmaktadır. Bu bildirimi gören aboneler sayaç endekslerini okuyarak ilgili TESKİ İlçe Şube Müdürlüğüne bildirimde bulunmalıdır. Bu uygulamayla abonelerimizin geç okumaya bağlı olarak herhangi bir sorun ya da mağduriyet yaşamamaları amaçlanmaktadır.

Sonuç olarak haberde bahsi geçen apartmanda bulunan tüm aboneliklere, TESKİ Tarifler Yönetmeliğine göre hareket edilerek yukarıda açıklanan işlem uygulanmıştır. Su sayaçlarının keyfe göre asansör olmayan binalarda okunmaması ile ilgili yapılan haber gerçekleri yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 392     Dün : 1,280    Toplam : 2.267.571
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası