Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/24)

www.bizimgazete.org adlı internet gazetesinin 21/04/2017 tarihli "Kaçak hafriyatla Maymundere'yi yok ettiler" başlıklı haberinde;

Barbaros Mahallesi sakinleri tarafından, Gülsan Altyapı Temizlik ve İnşaat Sanayi ve Tic Ltd Şti'nin Barbaros Mahallesi Kanalizasyon İnşaatından çıkan hafriyat atıklarının Altınova-Maymundere'ye kaçak olarak atıldığından, Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve TESKİ’nin olaydan habersiz olduğundan bahsedilmiştir.

 Haberde bahsi geçen konulara açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

“TESKİ Barbaros Mahallesi Kanalizasyon İnşaatı İşi” yüklenici firma olan, Gülsan Altyapı Temizlik ve İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yürütülmektedir. Bilindiği gibi inşaat aşamasında oluşan hafriyat ve inşaat atıklarının bertarafı “Hafriyat ve İnşaat Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği” kapsamında izin alınmak suretiyle gerçekleştirilmektedir. Yüklenici firmaya www.bizimgazete.org internet haber gazetesinde yer alan haber iletildiğinde, hafriyat atıklarının bertarafı hususunda firma tarafından; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığından alınmış olan ve 23.03.2016 tarih ve E.9115 sayılı hafriyat dolgu izni yazısı tarafımıza beyan edilmiştir.

Ayrıca, TESKİ olarak söz konusu döküm alanında yapılan denetimde, izin alındığı bildirilen alan dışında kalan bazı bölgelerde, kimin tarafından döküldüğü tespit edilememiş kaçak atıklar olduğu görülmüştür. Kaçak atıkların kontrol edilmesi için gerek izinli alan, gerekse kaçak döküm yapılan alanlarda gerekli kontrol ve denetimin yapılması amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bildirimde bulunulmuştur. Bu kontrolleri yapma yetkisi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına aittir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 669     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.382
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası